Арда Кърджали постигна втора поредна победа в елитното ни футболно първенство, след като надигра с 3:1 като гост Витоша Бистрица. Тимът на Стамен Белчев бе по-добрият и след голове на Радослав Василев (5), Иван Коконов (59 дузпа) и автогол на Румен Гьонов спечели трите точки. За домакините Георги Купенов бе изравнил в 23-та минута.

С този успех Арда временно е на второ място в класирането с актив от 8 точки след първите си 4 мача. Витоша е на последното 14-то място все още без спечелена точка.

Двубоят започна по кошмарен начин за домакините, след като изоставаха в резултата след само 5 минути игра. Националът Радослав Василев наказа ужасяваща грешка на вратаря Николай Георгиев, който опита да финтира пред голлинията. Нападателят го усети и чукна топката в мрежата.

Все пак Витоша реагира добре и в 17-та минута Румен Гьонов удари гредата с изстрел по диагонала. Пет минути по-късно Георги Купенов изравни. Станкев насочи към голлинията нещо средно между центриране и удар от свободен удар, а топката се отклони в тялото на Купенов за 1:1.

В 59-та минута вратарят на домакините Николай Георгиев отново сбърка фатално, след като фаулира в наказателното си поле Веселин Марчев. Иван Коконов не сбърка от бялата точка и отново изведе Арда напред в резултата. Всичко бе решено в 71-та минута, когато Румен Гьонов отклони центриране на Дарко Глишич в собствената си врата и Арда поведе с 3:1. В края на срещата Александър Христев от домакините получи червен картон за грубо нарушение срещу Елиша Сам.

Витоша – Арда 1:3

0:1 Радослав Василев 5‘

1:1 Георги Купенов 23‘

1:2 Иван Коконов 59‘-д

1:3 Румен Гьонов 71‘-автогол

Витоша: Николай Георгиев, Тодор Гочев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов, Георги Амзин (66-Христо Иванов), Четин Садула, Александър Христев, Георги Купенов (72-Никола Борисов), Григор Долапчиев (56-Теофилос Курупис), Лъчезар Котев, Мартин Станкев;

Арда: Иван Караджов, Пламен Крумов, Зоран Гаич, Дарко Глишик, Деян Лозев, Емил Мартинов, Жоао Аморим (46-Венцислав Бенгюзов), Румян Ховсепян (79-Илиша Сам), Иван Коконов, Веселин Марчев (62-Атанас Кръстев), Радослав Василев;