Ботев Пловдив се наложи с 2:0 като гост над Витоша Бистрица в среща от 20-ия кръг на efbet Лига.

Пловдивчани ще зимуват с 28 точки, като се изравниха със 7-ия Берое в класирането. Витоша Бистрица остава на последното място с едва 5 точки.

През първата част гостите държаха инициативата. Най-чистото положение се откри пред Фернандо Виана, но ударът му бе отразен от Християн Василев.

Веднага след подновяването на играта Ботев поведе в резултата. Неделев отбеляза страхотен гол, след като първо прокара топката между краката на Котев, а след това с мощен шут от над 25 метра с левия крак прати кълбото неспасяемо в горния ъгъл на Василев.

В 81-ата минута Неделев изведе Виана сам срещу вратаря, а бразилецът технично преодоля Василев за крайното 2:0.

Витоша Бистрица - Ботев Пловдив 0:2

голмайстори: 0:1 Тодор Неделев 46, 0:2 Фернандо Виана 81

Витоша: Християн Василев, Евгени Зюмбулев, Лъчезар Котев (78-Кристиян Узунов), Венцислав Бонев, Атанас Кабов, Тодор Гочев, Запро Динев (68-Теодор Костадинов), Кристиян Кочилов (84-Васил Първанов), Четин Садула, Емил Гъргоров, Георги Амзин

Ботев Пловдив: Янко Георгиев, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Станислав Работов, Станислав Шопов (83-Марко Перван), Радослав Терзиев, Тодор Неделев, Джонатан Перейра, Антонио Вутов (78-Димитър Тонев), Фернандо Виана (86-Иван Василев), Лъчезар Балтанов