Нотингам Форест надви лидера в Чемпиъншип Нюкасъл с 2:1 в драматичен двубой, който имаше два червени картона за гостите, а домакините пропиляха 2 дузпи.

Двубоят бе изпълнен със събития, като в 33-ата минута Джонджо Шелви бе изгонен, след като изрита Хенри Лансбъри. Бентнер обаче пропусна дузпата, която бе спасена от вратаря Карл Дарлоу.

В края на първата част нещата станаха още по-драматични. Мат Ричи вкара за гостите, но секунди след това Форест получи нова дузпа в ситуация, при която Пол Дъмет бе отстранен при спорни обстоятелства. Този път обаче Лансбъри не успя да преодолее Дарлоу.

След паузата числения превес на домакините все пак даде резултат. В 52-ата минута Бентнер изравни отблизо, а малко преди края при една ситуация Джамал Ласелс отклони в собствената си врата и си отбеляза автогол.

„Има много за какво да се оплакваме и за мен всичко е ясно“ заяви разочарования бос на Нюкасъл Рафа Бенитес, чийто тим бе ядосан и заради отменен гол поради засада, която липсваше. Втората поредна загуба може да свали Свраките от върха, след като те имат 2 точки повече от Брайтън и мач повече. След третия си пореден успех Форест е 13-и с 25 точки.