Огромен гаф на вратаря Джак Бътланд отне победата на Стоук, който стигна само до 1:1 при гостуването си на Лестър в мач от 28-ия кръг на Висшата лига.

Джердан Шакири даде аванс на Грънчарите в края на първото полувреме, след което в 70-ата минута стражът отби в собствената си мрежа ниско центриране на Марк Олбрайтън.

Факт е обаче, че след това той се отчете с отлично спасяване срещу Риад Марез, а и Лисиците нямаха късмет, тъй като след изравняването удариха две греди, но не успяха да спечелят.

Въпреки това те остават с 36 точки в горната половина на класирането. За отбелязване е и това, че голмайсторът Джейми Варди не успя да се разпише за първи път в шампионата от средата на януари, след като бе в серия от 4 поредни двубоя с попадение.

Равенството остави Стоук в зоната на изпадащите, като с 26 точки тимът е близо до отборите пред себе си. Подобрението обаче е факт, тъй като в последните 5 срещи загубата е само една.