Хари Кейн за пореден път се превърна в герой за Тотнъм, след като разби сърцата на Кристъл Палас с гол в 88-ата минута и донесе успеха с 1:0 на Шпорите.

Нападателят реализира с глава, след като Кристиан Ериксен центрира от корнер, а защитата на Орлите не се ориентира добре.

Така Кейн вкара 35-ия си гол за сезона и общо 150-и в клубната си кариера. С трите точки Шпорите продължават битката за Топ 4, като имат 55 точки и са много близо до Ливърпул и Манчестър Юнайтед. Челси обаче също е в битката.

Малко преди гола Серж Орие пропусна да вкара за Тотнъм на празна врата, а през първото полувреме реферът подмина две ситуации за дузпи за гостите, след като първо Бен Дейвис бе съборен, а след това арбитърът отсъди наказателен удар

Това бе 5-и пореден мач без победа за Орлите, които отново се смъкнаха близо до дъното и са 17-и, с 27 точки, колкото има и първият тим под чертата – Суонси. Лошата новина за тях е, че в 3 от следващите 4 мача играят срещу Ман Юнайтед, Челси и Ливърпул.