Нотингам изхвърли Нюкасъл от турнира за Купата на Лигата, след като го победи в драматичен мач с 3:1 у дома.

Така началото на сезона за Свраките продължава да е доста лошо, след  като тимът е без победа в първенството.

Двубоят предложи сериозна драма, тъй като 3 от головете паднаха в добавеното време. Дарил Мърфи откри за Форест още във 2-ата минута с глава, но в 92-ата Соломон Рондон изравни и изглеждаше, че престоят дузпи.

Мати Кеш обаче вкара две минути след това, след  като вратарят Карл Дарлоу не успя да се справи добре с едно центриране. Айосе Перес поиска дузпа секунди по-късно, но не получи такава и Жил Диас оформи победата на Нотингам.

В друг мач Евертън победи Родъръм също с 3:1 след два гола на Доминик Калвърт-Люин и един на Гилфи Сигурдсон. Уотфорд се справи с Рединг  след 2:0 като гост, а Милуол надви Плимут с 3:2.