Евертън измъкна точка при домакинството си на Уотфорд след гол секунди преди края на добавеното време и мачът завърши 2:2.

Двубоят предложи много емоции и драматични моменти и както често се случва държеше феновете в напрежение до последно.

В 15-ата минута Ричарлисон откри резултата за Карамелите срещу бившия си тим, след като бе намерен по отличен начин от португалеца Андре Гомес и от няколко метра нямаше как да пропусне. Това бе неговият 8-и гол за сезона.

В края на първата част гостите имаха две добри положения, като първо Перейра стреля покрай вратата с глава, а след това и Трой Дийни не успя да засече подаване пред вратата на Пикфорд.

След паузата обаче Уотфорд направи обрат. В 63-ата минута Шеймъс Коулман си вкара нещастен автогол, а само 2 по-късно Дукуре реализира с глава и даде аванс на Стършелите.

Евертън получи дузпа, но Гилфи Сигурдсон изпълни лошо и Бен Фостър спаси с крак. Изглеждаше, че гостите ще спечелят, когато в 96-ата минута Лука Дин изпълни страхотен свободен удар и донесе точката.

След нея мърсисайдци са 7-и с 24 точки, докато Уотфорд е 12-и с 21.