Уест Хям взе 4-а поредна победа във Висшата лига и се изстреля на 9-о място в класирането, след като победи Фулъм в лондонското дерби с 2:0 като гост. Това бе двубой от 17-ия кръг, а хората на Мануел Пелегрини продължиха с възхода си.

Робърт Снодграс откри при първата опасна атака за своя тим, когато в 17-ата минута се възползва от отлична работа на Фелипе Андерсон и вкара в далечния ъгъл, за да остави Фулъм без суха мрежа през кампанията.

Домакините пропуснаха две отлични възможности за изравни, като първо Митрович стреля неточно, а след това два удара на Камара бяха спасени от Фабиански. Гостите обаче показаха ефективност и в 29-ата минута Ернандес намери Антонио в наказателното поле, той овладя спокойно и реализира за втори път.

След почивката Фулъм натисна и още в началото пропусна няколко възможности, след което обаче Уест Хям успя да затвори мача без да допусне сериозни положения пред вратата си. Чуковете вече имат 24 точки, докато Фулъм остава последен с 9.