Саутхемптън продължи възхода си във Висшата лига след идването на треньорът Ралф Хазенхютъл и взе втора поредна победа.

Светците спечелиха гостуването си на Хъдърсфийлд с 3:1 и вече имат 15 точки, като сериозно възродиха надеждите си за спасение. В същото време Териерите останаха в заната на изпадащите с 10.

Нейтън Редмънд откри в 15-ата минута след пас на Хойберг, а малко преди паузата Дани Ингс реализира от дузпа, която спечели самият той. След паузата Билинг върна един гол за домакините, но младокът Майкъл Обафеми вкара първия си гол за Саутхемптън и тарантира триумфа след подаване на Редмънд.

В друг мач Уотфорд спря серията на Уест Хям от 4 поредни победи, след като победи Чуковете с 2:0 като гост. Трой Дийни вкара дузпа в 30-ата минута, а в края се разписа и Деулофеу и така Стършелите подобриха актива си до 27 точки, докато хората на Мануел Пелегрини останаха с 24.