Швейцарски защитник се превърна в герой за Нюкасъл, след като вкара два гола, а Свраките взеха ключов триумф с 3:0 над Кардиф, за да се измъкнат от зоната на изпадащите в 23-ия кръг на Висшата лига.

Фабиан Шер реализира първите си попадения за черно-белите, а в края Айосе Перес добави още един гол, за да могат феновете на Джордитата да се насладят на убедителен триумф.

Шер излезе на сцената в 24-ата минута, когато дриблира с топката около 40 метра, приближи се до вратата и прати топката в далечния ъгъл, за да реализира великолепно попадение.

Домакините обаче трябваше да треперят до 63-ата минута, в която Шер отново вкара. След корнер Рондон отклони топката, която се удари в бедрото на защитника и отново посети мрежата.

В добавеното време Перес вкара отблизо след подаване на Рондон и така Нюкасъл вече има 21 точки, но остава само на 2 от опасната зона, където се намират Пойните птици с 19, Фулъм с 14 и Хъдърсфийлд с 11.