Уотфорд изигра един най-великите мачове в историята си, за да се класира за финала за ФА Къп.

Стършелите надвиха Уулвърхемптън с 3:2 след продължения, макар и да изоставаха с 0:2 до 79-ата минута и в битка за трофея ще играят срещу Манчестър Сити.

На „Уембли” нищо не предвещаваше подобна развръзка, след като Мат Дохърти даде аванс на Вълците в 36-ата минута след гол с глава, а Раул Хименес удвои в 62-ата със страхотен удар от въздуха.

Мачът така или иначе предложи много интересни моменти и Уотфорд също имаше положения. Така в 79-ата минута Жерард Деулофеу върна интригата след страхотен прехвърлящ удар в далечния ъгъл.

Дълбоко в добавеното време Трой Дийни спечели дузпа, след като Дендонкер го препъна в наказателното поле и сам се разписа за 2:2 след невероятно мощен удар.

В 104-ата минута Деулофеу бе изведен от Грей вдясно на наказателното поле и с диагонален изстрел отбеляза, за да завърши знаменития обрат и да прати Уотфорд за втори път на финал в турнира след 1984-а.