Кардиф запази шансове за оцеляване във Висшата лига на Англия, след като в отложен мач спечели с 2:0 гостуването си на Брайтън.

Така уелсците вече имат 31 точки и макар  да остават на 18-а позиция, вече имат само 2 точки по-малко именно от Чайките, които са в ужасяваща серия, но все пак имат и мач по-малко.

Мендес-Лианг даде преднина на Кардиф в 22-ата минута, когато вкара много хубав гол с фалцов удар в далечния ъгъл.

Опитите на домакините за изравняване не донесоха нищо, а в 50-ата минута Морисън реализира с глава за 0:2 след центриране на Камараса.

До края Глен Мъри удари гредата за Брайтън, но това бе твърде малко и южняците допуснаха 4-а поредна загуба в първенството, като в тези срещи не са вкарали гол, а са получили 11, което ще направи мачовете им до края на кампанията изключително нервни.