Кристъл Палас излезе 4-и във Висшата лига, след като обърна с 2:1 Уест Хям в лондонското дерби на 8-ия кръг.

Развръзката бе драматична, тъй като победният гол на Орлите бе зачетен благодарение на ВАР и така хората на Рой Ходжсън вече имат 14 точки.

Иначе Себастиан Алер откри за Чуковете в 54-ата минута, завършвайки с удар отблизо страхотна отборна комбинация.

Гостите обаче изравниха малко по-късно, когато съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Деклан Райс и Патрик ван Аанхолт не сбърка при изпълнението.

Драмата настъпи в 86-ата минута, когато Джордан Аю вкара, но попадението бе отменено поради засада, макар и да не стана ясно дали тя е отсъдена на нападателя или на Мартин Кели.

В  крайна сметка ситуацията бе преразгледана и попадението се оказа редовно и така Палас измъкна успеха. В същото време серията на Уест Хям от 6 поредни мача без загуба приключи.