Германия разгроми Беларус с 4:0 в двубой от квалификационна група „С“ по пътя към Евро 2020. Така момчетата на Йоахим Льов се класираха за големия форум, събирайки 18 точки. С две по-малко е Холандия, която също намери място на шампионата. Северна Ирландия (13 пункта) отпада от сметките.

Домакините доминираха от самото начало, но имаха нужда от време за създаване на нещо интересно. Малко преди да измине четвърт час игра Гинтер провери рефлекса на вратаря, а след това Клостерман би силно горе. Тони Кроос се отличи с два снаряда, но първият беше спасен от Гутор, а вторият намери мрежата от нейната външна страна.

Пет минути преди почивката Беларус можеше да вцепени целия стадион с първия си точен удар. Стасевич стреля фалцово към горния десен ъгъл, но Мануел Нойер се разтегна и успя да спаси атрактивно с една ръка.

Още при следващата си атака разгневената Германия откри резултата, макар и от спорно положение. Серж Гнабри центрира отдясно и Матиас Гинтер засече с петичка, като на повторенията останаха съмнения за много тънка засада.

Бундестимът започна второто полувреме така, както завърши първото – с важно попадение. Този път негов автор стана Леон Горецка, а с асистенция се отличи един от най-добрите на терена Кроос. Самият Тони сложи точка на спора малко след това, шутирайки фалцово от границата на пеналта.

Четвърт час преди края на редовото време реферът правилно отсъди дузпа за гостите заради нарушение на Робин Кох срещу Павел Нехайчик. Игор Стасевич пое отговорността и би в долния ляв ъгъл, но Мануел Нойер спаси.

В 83-ата минута Тони Кроос вкара второто си попадение в мача, като то беше изключително красиво, защото техничарят буквално скри топката на двама съперници в наказателното поле и завърши с прецизен удар по земя.

Германия – Беларус 4:0

1:0 Матиас Гинтер – 41’
2:0 Леон Горецка – 49’
3:0 Тони Кроос – 55’
4:0 Тони Кроос – 83’

Спасена дузпа: Нойер парира удара на Стасевич – 75’