„Новият“ национален отбор на Италия с треньор Роберто Манчини взе едва равенство в първото си домакинство от Лигата на Нациите – 1:1 с Полша. Гостите водеха през по-голямата част от времето след гол на Пьотър Зиелински в края на първата част, но Жоржиньо изравни след спортна дузпа в 78-та.

Така италианците ще имат доста да доказват в следващия си мач в Лига А и Група 3 на турнира – гостуване на европейския шампион Португалия в понеделник.

Роберто Манчини заложи на любимата си схема 4-3-3, като даде дебют на защитника на Фиорентина Кристиано Бираги, докато в средата на терена действаха Жоржиньо, Пелегрини и Галярдини. За Полша пък започнаха играещите в Серия А Бартош Березински (Сампдория), Пьотър Зиелински (Наполи) и Аркадиуш Река (Аталанта).

„Скуадрата“ наглед владееше инициативата, но още в началните минути поляците можеха да поведа. Галярдини сбърка с изнасянето на една топка и Роберт Левандовски изведе Зиелински сам срещу Джанлуиджи Донарума. Вратарят на италианците обаче спаси. Домакините отговориха с неточен удар на Федерико Бернардески от фаул, а Давиде Дзапакоста и Лоренцо Инсинье също опитаха късмета си. Най-доброто положение изпусна Бернардески в 37-та минута, когато стреля покрай гредата.

Малко след това Полша поведе. Роберт Левандовски проби по лявото крило и намери с хубаво центриране на далечната греда Зиелински. Халфът на Наполи намери топката от въздуха и вкара за 1:0.

След почивката италианците се хвърлиха в атаки в опитите си да спечелят нещо от този мач, но поляците се защитаваха много добре. В 52-та минута Бернардески стреля от границата на наказателното поле, но покрай гредата. Влезлите като резерва Бонавентура и Киеза раздвижиха играта на „Скуадрата“ и пробваха късмета си с далечни удари, но Фабиански бе на мястото си.

Така се стигна до 76-та минута, когато именно Киеза спечели дузпа. При бърза контраатака Белоти намери крилото на Фиорентина в наказателното поле и Блашчиковски успя да избие с шпагат топката от крака му. Главният рефер обаче посочи бялата точка, а Жоржиньо вкара хладнокръвно – 1:1.

Италия – Полша 1:1

0:1 Пьотър Зиелински 40‘

1:1 Жоржиньо 78‘-д

Италия: Донарума, Дзапакоста, Бонучи, Киелини, Бираги, Пелегрини (46 – Бонавентура), Доржиньо, Галярдини, Бернардески, Инсинье (71 – Киеза), Балотели (61 – Белоти)

Полша: Фабиански, Бережински, Глик, Беднарек, Река, Блашчиковски, Криховяк, Клих (55 – Шимански), Куржава, Зиелински (66 – Линети), Левандовски

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/VLCXbW7_dbU" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>