Интер постигна минимална победа с 1:0 при визитата си на Емполи в среща от 19-ия кръг на Серия "А".

По този начин "нерадзурите" събраха 39 точки в актива си и са на два пункта от второто място, което в момента е заемано от Наполи.

Отборът от Милано като цяло изпитваше сериозни трудности срещу коравите домакини, но все пак тимът на Лучано Спалети успя да постигне трета победа в последните си четири мача от италианския шампионат.

Единственото и победно попадение бе дело на Кейта, който бе точен в 72-ата минута.

Върнатият в състава на Интер Наинголан бе резерва в този двубой, но влезе като смяна.

Като цяло домакините имаха доста трудности през първото полувреме и се наложи да направят две принудителни смени заради контузиите на Ла Гумина и Паскуал, което в крайна сметка обърка сериозни сметките им при смените след почивката.

Малко след почивката Кейта вкара топката в мрежата на домакините, но бе вдигнат флага за засада и попадението не бе зачетено.

Като цяло опасностите пред двете врати по време на двубоя бяха малко на брой, а единственото попадение на Кейта дойде след центриране на Вършалко и удар от воле на нападателя.

Малко преди самия край Икарди можеше да удвои, но ударът му бе спасен от противниковия вратар.

ЕМПОЛИ - ИНТЕР 0:1
0:1 Кейта 72

Емполи: Проведел, Весели, Силвестре, Расмусен, Паскуал (38 - Антонели), Траоре, Бенасер, Аква, Унтерсе, Ла Гумина (24 - Заич), Капуто

Интер: Ханданович, Асамоа, Скриниар, Де Врай, Вършалко, Весино (57 - Наинголан), Валеро (67 - Мартинес), Кейта (84 - Д'Амброзио), Марио, Политано, Икарди