Наполи постигна домакинска победа от 2:1 над Лацио, след като вкара два гола в рамките на три минути. Хосе Кайехон даде аванс на неаполитаните в 34-та минута, а малко след това Аркадиуш Милик заби втори гол от свободен удар. В 65-та минута Чиро Имобиле върна интригата, но малко след това Франческо Ачерби я закопа, след като бе изгонен.

С този успех Наполи остава на второто място в класирането, като вече има актив от 47 точки, на 6 зад лидера Ювентус, който е и с мач по-малко. Лацио вече е 5-ти с 32, на точка зад Рома и на 8 зад третия Интер.

Тимът на Карло Анчелоти направи така, че сериозните кадрови проблеми на не попречат на тима му. Наполи бе без големите си лидери Марек Хамшик, който е контузен, както и без наказаните Калиду Кулибали и Лоренцо Инсинье. Въпреки това възпитаниците на Карлето изиграха прекрасен мач и заслужиха напълно трите точки.

Наполи упражни домакински натиск и още в 13-та минута Аркадиуш Милик разтресе гредата, след като получи добро центриране от крилото и шутира от около 10 метра. Сантиметри обаче го разделиха от това да празнува гол. Малко след това Милик пробва нов изстрел, но този път стражът на гостите Стракоша показа невероятен рефлекс.

Превъзходството на Наполи даде резултат в 34-та минута. Дрис Мертенс изгради атаката на домакините и пусна страхотен пас към Хосе Кайехон. Испанецът изскочи сам срещу Стракоша и от сложна ситуация промуши топката в близкия му ъгъл.

Това обаче не бе всичко само три минути по-късно Милик удвои. В 37-та минута полякът изпълни по брилянтен начин свободен удар и забоде топката под гредата - 2:0.

В началото на второто полувреме Лацио опита да върне един от головете, но в 52-та минута Хоакин Кореа стреля неточно от изгодна позиция. Малко след това в 58-та минута Фабиан Руис удари втора греда зад Стракоша. Халфът проби към наказателното поле и от около 20 метра стреля силно, но топката се отби в гредата.

В ответната атака Чиро Имобиле получи първия си шанс в мача, но ударът му бе отразен от Алекс Мерет. В 64-та минута стражът на домакините нямаше никакви шансове. Имобиле проби в наказателното поле при бърза контраатака и с прекрасен прецизен удар по диагонала направи 2:1.

Устремът на гостите обаче бе поохладен в 70-та минута, когато Франческо Ачерби получи втори жълт картон. Сергей Милинкович-Савич върна неточно една топка назад, а Ачерби повали Кайехон и бе изгонен.

До края Наполи контролираше ситуацията на терена, а Руис и Мертенс пропуснаха да успокоят нещата с трети гол. В 85-та минута Стракоша отрази и прекрасен удар на Адам Унас.

Наполи - Лацио 2:1

1:0 Хосе Кайехон 34’

2:0 Аркадиуш Милик 37’

2:1 Чиро Имобиле 65'

Наполи: Мерет, Малкуит, Албиол, Максимович, Руй, Диавара (72 - Верди), Зиелински, Кайехон (88 - Хисай), Руис, Мертенс (83 - Унас), Милик

Лацио: Стракоша, Фелипе (27 - Бастос), Ачерби, Раду, Лулич, Пароло, Лукас, Милинкович-Савич (73 - Патрик), Лукаку (46 - Кореа), Алберто, Имобиле

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/3UxgGFyAYCc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>