Италия започна с победа от 2:0 над Финландия участието си на евроквалификациите за Евро 2020.

Двубоят се игра на стадион "Дачиа Арена" в Удине, а "Скуадра Адзура" като цяло показа, че е по-класният отбор и типично в свой стил стигна до успеха без много привлекателен футбол и същевременно сериозна ефективност пред противниковата врата.

Барела откри резултата в 7-ата минута и така даде нужното спокойствие на домакините.

В 74-ата Мойс Кийн удвои аванса на "адзуртите" и на практика оформи крайния резултат от този мач.

След този двубой италианците заемат лидерската позиция в групата с актив от 3 точки, колкото имат също Гърция и Босна.

Срещата започна добре за италианците и още в 7-ата минута попадението на тяхната сметка вече бе факт. След една избита от противников състезател топка Барела я нацели с воле около границата на наказателното поле и вкара прекрасно попадение за своя тим.

След това попадение темпото на игра "заспа" и в крайна сметка италианците с нищо не показваха през следващите минути, че притежават по-голяма класа от своя противник, като срещата бе почти равностойна, но със съвсем лек превес за домакините.

До почивката така и не паднаха повече попадения и "адзурите" запазиха минималния си аванс в резултата.

Второто полувреме също не започна особено интересно и темпото на игра през първите минути на частта определено не бе толкова високо, колкото трябва.

В 65-ата минута Финландия като по чудо можеше да изравни резултата. Една хубава топка попадна в Пуки, който се намираше в повече от добра позиция за стрелба, но ударът му бе малко нескопосан.

В 74-ата минута италианците вкараха и второ попадение с което се успокоиха значително.

Имобиле изведе Кийн в наказателното поле и последният изпревари двама противникови бранители и останал сам срещу вратаря не сгреши, за да оформи крайния резултат.

Италия - Финландия 2:0