Аталанта се класира на финал за Купата на Италия, след като спечели реванша срещу Фиорентина с 2:1 на своя стадион "Атлети Адзури д`Италия".

Първата среща във Флоренция завърши 3:3, а футболистите от Бергамо продължават напред с общ резултат 5:4. Техен съперник в битка за трофея ще бъде Лацио, който отстрани Милан.

Футболистите на Винченцо Монтела дръпнаха в резултата още в 3-ата минута, когато Федерико Киеза изведе Луис Муриел сам срещу вратаря и той прати в екстаз феновете на гостите.

В 14-ата минута Аталанта получи дузпа за нарушение срещу Алехандро Гомес, а Йосип Иличич не сбърка за 1:1.

През второто полувреме гостите от Флоренция потърсиха нов гол, но трудно достигаха до чисти положения. В 69-ата минута Аталанта направи пълен обрат с голяма доза късмет. Гомес отправи удар от далечна дистанция, вратарят Албан Лафон не се намеси добре и прати топката в собствената си врата за 2:1.