Каляри победи Дженоа с 3:1 в първи мач от четвъртия кръг на италианското футболно първенство.

И четирити гола в срещата паднаха след почивката. Секунди след подновяването на играта Джовани Симеони откри резултата, засичайки центриране на Артур Йоница.

Преднината на домакините се запази до 83-тата минута, когато Кристиан Куаме изравни с третия си гол за сезона.

Това обаче не бе последният драматичен момент в мача. Само две минути по-късно Кристиан Сапата си отбеляза автогол и Каляри отново поведе. Още две минути след това Жоао Педро оформи крайното 3:1, завършвайки бърза контраатака.

Победата бе втора за тима от Сардиния и с нея Каляри излезе на пето място във временното класиране с 6 точки. Дженоа е на 12-а позиция с 4 точки.