Италия записа десета поредна победа, след като надделя с 3:0 като гост над Босна и Херцеговина в мач от квалификации за Евро 2020.

Срещата се оказа без никакво значение. Още преди месец "адзурите" си гарантираха участие на шампионата на Стария континент. Балканците пък изгубиха всякакви шансове, тъй като по-рано Финландия разби с 3:0 Лихтенщайн у дома и си гарантира 2-то място в група "J".

Резултатът в Зеница откри Франческо Ачерби в 21-ата минута. Той получи пас от Николо Барела, финтира съперник и с удар в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря.

В 37-ата минута Лоренцо Инсиние удвои преднината на Италия. Андреа Белоти проби, намери звездата на Наполи, с който с блестящо изпълнение по земя през съперник се разписа.

Крайният резултат оформи Белоти в 53-ата минута след втората асистенция на Барела в срещата. Халфът на Интер пусна пас в коридор и нападателят с изящно изпълнение от границата на наказателното поле беше точен.

След три дни Италия посреща Армения, докато Босна гостува на Лихтенщайн.