Давид Вия отбеляза първия си хеттрик в американската лига, след като донесе успеха в градското дреби на Ню Йорк с 3:2.

Неговият Сити надви Ред Булс в двубой изпълнен с обрати и така спря серията на Биковете от 4 поредни победи в МЛС.

Вия даде аванс на Небесносините в 28-ата минута, но още преди паузата Брадли Райт-Филипс изравни, а в 64-ата минута отново той даде преднина на Ред Булс.

Най-добрият реализатор в историята на Испания обаче направи 2:2 в 72-ата минута, а малко след това спечели дузпа, която сам реализира, за да осигури важния триумф.

С победата остава на трето място в Източната конференция с 40 точки, с 1 по-малко от Чикаго и 4 зад Торонто. С трите си гола пък Вия поведе при голмайсторите със 17 попадения.