Пако Алкасер пренесе убийствената си форма и за националния отбор на Испания. Нападателят на Борусия Дортмунд наниза два гола за победата на “Ла Фурия” с 4:1 като гост на Уелс в контролна среща. Домакините бяха без голямата си звезда Гарет Бейл, а Пако вкара и двете си попадения още преди почивката. Точни за испанците бяха още Серхио Рамос и Марк Бартра, а Сам Воукс върна един от головете в края на мача.

“Ла Фурия” показа страхотна игра, за което помогна и ранният гол на Алкасер още в 8-та минута. След поредица от карамболи в наказателното поле на “драконите” Пако овладя топката и с прекрасно насочен удар под гредата направи 1:0.

В 19-та минута тимът на Луис Енрике удвои. След далечно центриране от свободен удар Серхио Рамос се освободи от пазача си и с лекота насочи топката в мрежата. Добрата игра на Испания продължи и след още 10 минути Алкасер вкара второто си попадение. Отново след поредица от рикошети нападателят на Борусия някак се озова сам срещу вратаря на домакините и с лекота плъзна топката покрай него за 3:0.

Уелс опита да върне един от головете до края на първото полувреме, но в 36-та минута талантът на Челси Итън Емпаду тресна гредата след удар отблизо.

След почивката испанците продължиха да контролират играта и в 56-та минута след удар на Сусо с левия топката кацна на напречната греда. Малко след това Алкасер можеше да реализира хеттрик. Нападателят навърза двама защитници на домакините и отправи убийствен удар от границата на наказателното поле, но топката спря в гредата.

Така се стигна до 74-та минута, когато Марк Бартра вкара четвърти гол. Защитникът бе непокрит след центриране от ъглов удар и с глава реализира за 4:0. Малко след това Яго Аспас също се разписа, но попадението му беше отменено заради засада. Друга резерва Родриго също имаше възможност да реализира, но стражът на домакините успя да отрази.

Уелс все пак стигна до почетен гол. Вкара го снажният Сам Воукс в 89-та минута на срещата, когато засече с глава едно центриране на Брукс за 1:4.

Уелс - Испания 1:4

0:1 Пако Алкасер 8’

0:2 Серхио Рамос 19’

0:3 Пако Алкасер 29’

0:4 Марк Бартра 74’

1:4 Сам Воукс 89'

Уелс: Хенеси, Гънтърм Уилямс (46 - Честър), Дейвис (62 - Ашли), Ампаду (50 - Кинг), Алън (62 - Смит), Робъртс, Джон (62 - Джон), Уилсън (46 - Брукс), Рамзи, Воукс

Испания: Де Хеа (46 - Кепа), Гая, Рамос (46 - Бартра), Албиол, Аспиликуета (63 - Ото), Саул (46 - Коке), Родри, Себайос, Алкасер (73 - Аспас), Сусо (81 - Родриго), Мората

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/zCjl5A0Qpi8" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>