Испания победи Босна и Херцеговина с 1:0 в приятелска среща, играна на „Естадио Гран Канария“. Луис Енрике бе пусна много експериментален състав и даде дебют на доста играчи. В крайна сметка големият герой бе халфът на Селта Брайс Мендес, който вкара единственото попадение 78-та минута.

Давид Де Хеа бе оставен на резервната скамейка заради критиките след загубата с 2:3 от Хърватия в турнира Лига на Нациите, а мястото му на вратата зае най-скъпият вратар в света Кепа Арисабалага. Дебют за „Ла Фурия“ направи защитникът на Еспаньол Марино Ермосо, който игра в центъра на отбраната с Диего Йоренте, а централната линия също бе нова – Родри, Дани Себайос и Сусо.

Двубоят започна само час след победата на Англия с 2:1 над Хърватия, което означаваше, че „Ла Роха“ няма да играе на финалите на Лига на Нациите. Тимът на Луис Енрике имаше пълен контрол върху срещата, но все нещо липсваше да падне ранен гол. С пропуски през първото полувреме се отчетоха Мората, Иско и Асенсио.

Най-близо до гола бе Мората в 59-та минута, когато получи прекрасен пас, но стреля покрай гредата. Испанците не спираха да атакуват и бяха възнаградени в 78-та минута. Иско отправи далечен удар, който бе избит от Сехич. Топката обаче попадна на крака на Брайс Мендес, който отблизо вкара за 1:0. Това бе първи гол в дебюта на халфа на Селта за националния си отбор.

Малко след това Мендес бе много близо до дубъл, но далечният му изстрел облиза гредата.

Испания – Босна и Херцеговина 1:0

1:0 Брайс Мендес 78‘

Испания: Кепа (75 – Торес), Джони (51 – Джони), Ермосо, Йоренте, Гая, Родри, Себайос (64 – Форналс), Сусо (59 – Мендес), Асенсио, Иско, Мората (64 – Родриго)

Босна и Херцеговина: Сехич (79 – Пърчич). Чимирот, Бичакчич, Зуканович, Настич, Годжак, Бешич, Шерич, Виска (81 – Баич), Крунич (62 – Дулевич), Джеко (85 – Кодро)