Алавес свали Севиля от върха в Ла Лига, след като направи 1:1 у дома в последния мач от 14-ия кръг.

Така андалусийци събраха 27 точки, с една по-малко от Барселона, след като шампионите спечелиха срещу Виляреал с 2:0. Баските също вървят добре, като с 24 точки заемат великолепното 4-о място.

Домакините от Витория откриха в 37-ата минута, когато при една ситуация, в която първоначално Кайери бе в положение на засада, съдията прецени, че след докосване от играч на гостите, положението вече е различно и Кайери асистира на Джони, който вкара на далечната греда.

В крайна сметка обаче, в 78-ата минута гостите стигнаха до триумфа. Бен Йедер се ориентира най-добре на близката греда, за да реализира 7-ия си гол в първенството през кампанията.

Късметът обърна гръб на Алавес в 88-ата минута, когато Брашанац стреля с глава, но в гредата и така баските останаха само с една победа в последните си 4 мача.