Бетис завърши 1:1 срещу гостуващия Ейбар в среща от 17-ия кръг на испанското футболно първенство и прекъсна серията си от три поредни победи.

Възпитаниците на Кике Сетиен събраха 26 точки и се върнаха на шестото място. Ейбар постигна трето поредно равенство в Ла Лига и с 21 точки заема 11-ата позиция.

Домакините поведоха в средата на първото полувреме, когато Антонио Санабрия засече отблизо на празна врата опит неуспешен опит за удар на Кристиан Тейо от левия ъгъла на малкия пеналт.

Бетис владееше повече топката, но Ейбар създаде повече положения за гол и заслужено стигна до изравняване в 72-ата минута, когато Фабиан Ореяна реализира от дузпа, отсъдена за задържане на Иван Рамис от резервата Зухаир Федал при борба за позиция в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар.

До края Хоан Жордан и Гарсия Кике пропуснаха добри положения за гостите, а Серхио Каналес имаше да донесе победата на домакините в 81-ата минута, но отблизо не успя да преодолее Асиер Риесго.