След като измъкна точка от Валенсия, Леванте спъна и друг сериозен претендент за топ 4 в Ла Лига, стигайки до 1:1 и срещу Севиля у дома в мач от 29-ия кръг на първенството.

Както и на „Местая“ и сега валенсианци изостанаха в резултата, след като секунди след началото на второто полувреме Лук де Йонг откри след подаване на Мунир.

Попадението бе разгледан с ВАР заради съмнения за засада, но в крайна сметка голът бе зачетен и така Севиля поведе.

Няколко минути след това защитникът на андалусийци Диего Карлос вкара след корнер, но попадението бе отменено заради нарушение срещу Кампаня.

Преднината на Севиля се запази почти докрая, когато в 87-ата минута Хорхе Мирамон центрира, вратарят Вацлик не успя да избие добре и след рикошет именно в Диего Карлос топката влезе във вратата.

Така Севиля остава на 3-о място с 51 точки, с 4 повече от Реал Сосиедад и 5 пред Хетафе и Атлетико Мадрид. Леванте е в средата на таблицата с 35 точки.