Германия разби с 6:0 като гост Гибралтар и се върна в борбата за първото място в Група D на евроквалификациите. Въпреки че имаха доста трудности през първата част, хората на Йоахим Льов се развихриха след почивката, а хеттрик за Бундестима наниза Андре Шурле.

През всичките 90 минути немците имаха смазващо предимство, но през първото полувреме направиха много пропуски, а и изглеждаше, че не са подходили сериозно към мача.

Това се видя най-добре в 10-та минута, когато Бастиан Швайнщайгер пропусна дузпа, след като отправи несериозен удар, спасен от вратаря на домакините.

Тимът на Гибралтар, в чийто редици играят предимно аматьори, дори заплашиха на два пъти вратата на световния шампион, но липсата на късмет, пък и на класа, им попречи да вкарат втория си гол в квалификациите.

В 29-та минута логичното се случи и Андре Шурле разпечата вратата на домакините. Нападателят на Волфсбург се възползва от грешка в защитата на Гибралтар и отблизо направи 1:0.

До края на първата част немците изпуснаха още няколко положения, а Макс Крузе замени Марио Гьотце, който получи контузия.

След почивката Германия се развихри и именно резервата Крузе направи 2:0 след пас на Месут Йозил само две минути след подновяването на играта. Гардът на Гибралтар съвсем падна и след още 4 минути Илкай Гюндоган направи 3:0, възползвайки се от хубаво подаване на Крузе.

До края на срещата Карим Белараби (57), Шурле (65, 71) и Крузе (81) довършиха домакините. С този успех Германия се върна на второто място в групата с 13 точки, с една по-малко от лидера Полша. Световните шампиони обаче могат да си върнат върха в класирането на 4 септември, когато посрещат именно Полша.

Гибралтар - Германия 0:7

0:1 Андре Шурле 29'

0:2 Макс Крузе 47'

0:3 Илкай Гюндоган 51'

0:4 Карим Белараби 57'

0:5 Андре Шурле 65'

0:6 Андре Шурле 71'

0:7 Макс Крузе 81’

Гибралтар: Перес, Ж. Чиполина, Р. Каскиаро, Р. Чиполина, Гарсия, Л. Каскиаро, Паяс (82 - Сержант), К. Каскиаро  (78 - Босио, Уолкър, Гослинг, Пристли (61 - Куумбес)

Германия: Вайденфелер, Хектор, Руди, Боатенг, Швайнщайгер, Йозил, Белараби, Херман (56 - Подолски), Гюндоган (67 - Кедира), Шурле, Гьотце (36 - Крузе)