Турция се върна в сметките за класиране на Световното първенство в Русия догодина след скъпоценна победа с 1:0 над лидера в Група I Хърватия. Дженк Тосун вкара единственото попадение в 75-та минута на двубоя и направи сметките в групата повече от любопитни.

Исландия победи с 2:0 Украйна с два Гилфи Сигурдсон, а Финландия надигра с 1:0 Косово. Така Хърватия и Исландия имат по 16 точки, а Турция и Украйна по 14. Така последните мачове в групата ще бъдат изключително драматични.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, като още в 5-та минута Матео Ковачич можеше да смълчи трибуните, а малко след това Тосун стреля в страни от гредата.

Втората част започна по-интересно, като още в 57-та минута удар на Бурак Йълмаз мина встрани от гредата. В ответната атака хърватите отговориха с опасен удар на Перишич, който също стреля неточно.

Така се стигна до 75-та минута, когато Тосун “взриви” тригуните. Субачиш не се намеси добре след далечен удар на Озякуп и топката попадна на крака на нападателя. Той без забавяне стреля от движите, за да вкара скъпоценното попадение.

Турция - Хърватия 1:0

1:0 Дженк Тосун 75’

Турция: Бабаджан, Айхан, Топал, Сьойюнджю, Еркин, Шахин (87 - Йокушлу), Озякуп, Туран (70 - Мор), Чалханоглу, Тосун, Йълмаз (83 - Туфан)

Хърватия: Субасич, Пиварич, Вида, Ловрен, Вършалко (84 - Чоп), Бадел, Модрич, Ковачич (70 - Крамарич), Перишич, Брозович, Калинич (62 - Манджукич)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Pi185bpZWlw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>