Шампионът Монако победи с 2:0 при гостуването си срещу Бордо в първия съботен двубой от 11-ия кръг във френския шампионат.

Монегаските решиха крайния изход в мача след почивката. В 57-ата минута Жоао Моутиньо свали топката с глава за Балде Кейта, а нападателят вкара първия гол във вратата на домакините с удар от наказателното поле.

В 65-ата минута Тома Лемар премина през защитата на домакините и с шут по земя фиксира крайното 2:0. Бившият футболист на Лудогорец - Джонатан Кафу, се появи на терена като резерва в 81-ата минута в състава на Бордо.

Монако има актив от 25 точки и излезе на второ място във временното класиране. Бордо е на седма позиция с 16 спечелени точки след четири поредни двубоя без нито една записана победа.

По-късно тази вечер ще се изиграят още пет двубоя от кръга в Лига 1. В неделя е мачът между Лил и Олимпик Марсилия, докато Олимпик Лион приема Метц.