ПСЖ показа как трябва да се играе атакуващ футбол и разсипа с внушителното 8:0 гостуващия Дижон в среща от 21-ия кръг на френския елит.

Неймар пък постави критиците си в малкия си джоб, след като вкара цели четири попадения в мача и асистира за още две.

След успеха столичани са лидери с 56 точки и са на цели 11 пункта пред втория Лион.

Ди Мария откри резултата в 4-ата минута, след като прехвърли по изключителен начин вратаря с прекрасен удар от границата на наказателното поле.

Отново той бе точен и в 15-ата минута. Неймар го намери на далечната греда и аржентинецът вкара в опразнения ъгъл.

Кавани направи резултата класически след точен удар с глава от няколко метра в 21-ата минута.

С прекрасен удар от фаул в 43-ата минута Неймар покачи преднината на домакините.

В 57-ата минута с удар от точката на дузпата кариоката направи преднината на тима си 5:0.

В 73-ата минута Неймар оформи своя хеттрик след фамозен удар от границата на наказателното поле.

Четири минути след това кариоката намери Мбапе и младокът от близка дистанция не сгреши.

В 83-ата минута Неймар оформи крайния резултат от дузпа, която бе свирена за нарушение срещу Кавани.