Марсилия откри с победа сезона във френската Лига 1, след като разби Тулуза с 4:0 у дома.

Два гола на Димитри Пайет и попадения на Валер Жермен и Флориан Товен осигуриха триумфа на „Велодром“, който бе пълен до краен предел и феновете на Олимпик останаха доволни.

Домакините поведоха в края на първото полувреме, когато Пайет реализира от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР, който е въведен в местния шампионат от този сезон.

Съдията изгледа отново ситуацията и посочи бялата точка заради игра с ръка на защитник, който спря отклонена топка към вратата, макар и от близко разстояние.

След почивката домакините се развихриха и нанизаха още три гола. Пайет направи 2:0 след добавка в 61-ата минута, а в последните минути Жермен и Товен направи разгрома пълен и осигуриха мечтаното начало на своя тим.