Фиорентина разгроми гостуващия Киево с 6:1 в среща от втория кръг на италианското футболно първенство.

Никола Миленкович откри резултата със страхотен удар под гредата от дистанция още в осмата минута, а три минути преди почивката Жерсон беше най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер и отблизо вкара за 2:0.

В 49-ата минута Марко Бенаси направи резултата класически с глава след подаване от ляво на Джовани Симеоне, а в 71-ата минута Федерико Киеза реализира за 4:0 след асистенция на Жерсон.

Пет минути по-късно Ненад Томович намали с глава след подаване от корнер, но в последните минути Бенаси и Симеоне вкараха още два бързи гола за крайното 6:1.

Леонардо Паволети реализира два пъти, но Каляри допусна късен гол и завърши 2:2 на собствен терен срещу 10 играчи на Сасуоло.

Кевин-Принс Боатенг вкара от дузпа в деветата минута на добавеното време, за да донесе точката на гостите, които останаха с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Марлон в 92-ата минута.
Доменико Берарди също се разписа за Сасуоло в началото на второто полувреме.