Белгия и Холандия завършиха 1:1 в контролен мач игран в Брюксел. Така Червените дяволи не успяха да запишат четвърти пореден успех, докато Лалетата постигнаха още един добър резултат за самочувствието си, след като през уикенда разбиха Германия.

Дрийс Мертенс даде аванс на Белгия още в 5-ата минута, когато след отбита топка от Ван де Беек, футболистът на Наполи стреля много мощно и от 15-16 метра не остави шансове на Силесен.

Лукаку пропусна да вкара отблизо няколко минути по-късно, след което гостите се подобриха и Мемфис Депай не успя да преодолее Миньоле при една ситуация. В 27-ата минута обаче, футболистът на Лион центрира отлично и Грьоневелд изравни, въпреки претенциите на домакините за засада.

Гостите се вдъхновиха и в 33-ата минута Промес прати топката в гредата след хубав удар, а след това Де Врай стреля над вратата с глава от добра позиция. Белгийците отговориха със ситуации пред Азар, които бяха пропуснати.

В крайна сметка паузата дойде при 1:1, а след нея и двамата треньори направиха доста смени в съставите си. Все пак домакините действаха по-активно и удар на Торган Азар бе блокиран, а след това Силесен спаси удар на Батшуай.

Холандците обаче не бяха безопасни и към края можеха да получат дузпа за нарушение на Денаер срещу Де Йонг, а след това Миньоле с невероятен рефлекс отрази удар с летящ плонж на Аке. Като цяло обаче може би логично двубоят завърши наравно.

Белгия – Холандия 1:1