Реал Валядолид записа четвърта поредна победа в испанското първенство по футбол, след като се наложи с 1:0 над Бетис.

По този начин "виолетовите" се изкачиха на шесто място в генералното класиране и вече водят с точка пред Реал Мадрид, който загуби с 1:2 срещу Леванте като домакин в мач от съботната програма на Ла Лига.

Валядолид вкара единствения гол в 35-та минута, когато Тони Суарес изпрати прехъврлящ пас на далечна греда и Антонито я засече с едно докосване с крак във вратата на домакина Бетис.

След тази загуба андалусийците останаха на десето място в класирането при три точки пасив срещу днешния си съперник.

Малко по-рано Еспаньол надви с 2:0 Уеска като гост и се изкачи на второ място в класирането. Борха Иглесиас се разписа през двете полувремена за каталунците, които останаха на точка зад Барселона в генералното класиране.