Стивън Джерард и неговият Рейнджърс напуснаха Лига Европа, след като загубиха решаващия мач срещу Рапид във Виена с 0:1.

Шотландците трябваше да победят, за да се класират за 1/16финалите, но не го направиха и останаха трети с 6 точки. Рапид и Виляреал продължават напред с по 10, като испанците са първи. Спартак Москва е последен с 5.

В мача нямаше много положения, като гостите можеха да поведат в 21-ата минута, когато Конър Голдсън стреля с глава, но топката срещна гредата. Гол в тази ситуация определено би променил много неща.

Нулевото равенство след това се запази, след като домакините действаха солидно в защита знаейки, че с точка също ще продължат във фазата на елиминациите.

В крайна сметка в 84-ата минута те стигнаха и до триумфа след гаф от вратаря Алан Макгрегър. Стражът не успя да изчисти добре, като прати топката в краката на Ветон Бериша, който се обърна и намери Деян Любичич, който след двойно с Кнасмюлер отбеляза и донесе победата.