Лион не остави шансове на Монако и срази съперника с 3:0 в един от малкото мачове от 18-ия кръг на Лига 1.

Повечето срещи бяха отложени, но този мач се изигра, за да завърши с очакван триумф за Хлапетата. Монегаските не успяха да се противопоставят на съперника и след поредното поражение тимът на Тиери Анри остава на 19-о място с 13 точки.

Домакините поведоха още в 6-ата минута, когато Усем Ауар вкара 6-ия си гол през сезона след добавка. В 34-ата Набил Фекир реализира след пас на Кени Тете и на практика уби интригата.

Мачът окончателно приключи, когато малко след началото на второто полувреме Александър Головин от Монако бе изгонен след консултация с ВАР заради грубо нарушение срещу Фекир.

Логично се стигна до още един, който бе дело на Менди, който вкара с глава и по този начин оформи крайния резултат. Така Лион се върна на третото място с 31 точки, като спечели отново след загуба и равенство в предишните си два мача.