Фейенорд спечели холандската класика и то след като размаза големия си съперник Аякс с 6:2 на своя „Де Кайп“.

Така тимът от Ротердам спря серията на амстердамци от 4 поредни победи и общо 7 мача без загуба в тези срещи, а Фейенорд спечели този двубой за първи път от края на октомври 2015-а.

Интересно е, че Аякс поведе още в 8-ата минута, когато Ласе Шьоне вкара от свободен удар, но в 16-ата Йенс Тоорнстра изравни след пас на Стивън Бергхаус.

След това Бергхаус даде аванс на домакините с удар отблизо, но само 2 минути след това Зиех възстанови равенството. Робин ван Перси обаче даде аванс на Фейенорд в 42-ата минута, а след паузата домакините направиха унижението на съперника пълно.

Ван Перси вкара отново, а до края Тони Вилхена (75) и Ясин Аюб (84) направиха победата на Фейенорд впечатляваща.

Това е най-резултатният мач между двата вечни съперника от септември 1983-а, когато Аякс се наложи над Фейенорд с 8:2.

Победата на ротердамци подобри актива им до 39 точки, но те все още изостават с 8 от Аякс, който пък остана на 5 от лидера ПСВ Айндховен, който вчера победи Грьонинген.