Пиерос Сотириу вкара два гола от дузпи и Кипър сложи начало на евроквалификациите си с победа с категоричното 5:0 срещу Сан Марино.

По този начин кипърците оглавиха група "I" пред Казахстан, който надви с 3:0 Шотландия по-рано днес, а в последния мач Белгия приема Русия.

Сотириу вкара дузпите в 19-та и 23-а минута, а до края на мача се разписаха още Йоанис Кусулос, Йоргос Ефрем и Константинос Лаифис.

Казахстан победи с 3:0 като домакин Шотландия в първия мач от европейските квалификации. За бившия отбор на Станимир Стоилов цял мач на скамейката остана новото попълнение на Левски - Еркебулан Сейдахмед, който ще играе на "Герена" до края на годината.

Казахстанците поведоха с два гола до десетата минута, след като точни за домакините бяха Юри Перцух и Ян Вороговски. Бактиор Зайнутдинов пък оформи крайния резултат в 51-та.