Севиля спечели с 3:2 градското дерби срещу Бетис на "Рамон Санчес Писхуан" от 32-ия кръг на испанския футболен шампионат.

С третия си пореден успех момчетата на Хоакин Капарос събраха 52 точки и се изкачиха на четвъртото място, с 2 точки аванс пред Хетафе, който по-късно днес гостува на Валядолид. Бетис остана девети с 43 точки.

Мунир Ел Хадади изведе домакините напред с глава в 26-ата минута след центриране от дясно на Пабло Сарабия, но десетина минути след почивката Джовани Ло Селсо изравни с удар от 15 метра след пас по тревата от ляво на Хуниор Фирпо.

Севиля си върна контрола върху мача с два бързи гола. В 59-ата минута Сарабия вкара отблизо след подаване от ляво на Уисам Бен Йедер, а четири минути по-късно Франко Васкес направи 3:1 с прецизен удар от 22 метра.

Кристиан Тейо от фаул върна интригата в 82-ата минута, но Севиля удържа преднината си и постигна първи успех над градския съперник от 25 февруари 2017 година.

Гостите имаха достатъчно ситуации за поне още едно попадение, но Ло Селсо, Хесе Родригес и Лорен Морон не се възползваха.