Болоня победи гостуващия вицешампион Наполи с 3:2 в последния 38-и кръг на италианското футболно първенство.

Така възпитаниците на Синиша Михайлович приключиха кампанията в калчото със седмата си поредна домакинска победа и с 44 точки се изкачиха на десетото място преди изиграването на оставащите срещи от кръга.

Неопалитанците, които отдавна си осигуриха сребърните медали, пък завършват сезона със 79 точки, на 11 зад шампиона Ювентус, който по-късно днес гостува на Сампдория.

Домакините взеха превес на "Ренато Дал'Ара" с две попадения в края на първото полувреме. Федерико Сантандер откри с глава след центриране от ляво на Родриго Паласио в 43-ата минута, а малко по-късно Блерим Джемайли удвои с удар от дъгата пред наказателното поле.

Наполи не се предаде и след почивката стигна до изравняване. В 75-ата минута Фаузи Гулам намали, след като беше изведен в ляво зад гърба на защитниците от Фабиан Руис и със силен удар от малък ъгъл преодоля Лукаш Скорупски.

Резервата Дрис Мертенс направи 2:2 с удар отблизо 20 минути по-късно след асистенция на Амин Юнес. Сантандер все пак осигури успеха на Болоня 2 минути преди края, когато отклони в мрежата удар на Матиас Сванберг.