Виторул победи Астра Гюргево с 2:1 след продължения и спечели за първи път в историята си купата на България по футбол. Воденият от легендата Георги Хаджи тим стигна до успех след обрат на финала в Плоещ.

Нападателят Ривалдиньо, който играе като преотстъпен от Левски до края на сезона, започна като титуляр за отбора от Констанца, но беше заменен в 63-ата минута

Андреас Калкан при резултат 0:1, след като Денис Алибек, за когото се твърди, че е искан от "сините" от София, беше дал аванс на Астра в 41-ата минута.

Вирджил Гицъ изравни за Виторул в 76-ата минута, а пет минути по-късно Ромарио Пирес от съперника получи втори жълт и червен картон и отборът от Гюргево довърши мача с човек по-малко.

В последните секунди на първото продължение Ерик де Оливейра вкара победния гол за Виторул след асистенция на Калкан и донесе триумфа на тима си.