Чили започна защитата на титлата си на Копа Америка с разгромен успех срещу дебютанта Япония с 4:0. Срещата от група "С" се игра на легендарния стадион "Морумбу" в Сао Пауло и с нея бе сложен край на първия кръг от груповата фаза.

Два гола за победата реализира Едуардо Варгас. Нападателят бе точен в 54-тата и 83-тата минута на мача. Резултатът бе открит от Ерик Пулгар малко преди почивката, а последното попадение бе дело на нападателя на Манчестър Юнайтед Алексис Санчес, който се разписа за 3:0 в 82-рата минута.

Японците, които играят с много подмладен състав на шампионата на Южна Америка и се готвят за предстоящите Олимпийски игри след година, бяха много по-равностойни на съперника си, отколкото показва резултатът. Азиатците създадоха цели 14 възможности за гол, но така и не намериха пътя към мрежата на Габриел Ариас.

В следващите си мачове от група "С" Чили играе с Еквадор, докато Япония среща Уругвай.