Осемкратният шампион Бразилия направи разочароващо за феновете си равенство 0:0 срещу Венецуела във втория си двубой от група "А" на турнира Копа Америка.

"Селесао" остава на първо място в групата с актив от 4 точки, въпреки неочаквания резултат.

Две попадения за домакините бяха отменени след проверки за засади. Първо резервата Габриел Жезус се разписа в самото начало на втората част, а в края на двубоя и Филипе Коутиньо също прати топката в мрежата на венецуелците, но головете не бяха признати след засади.

Преди почивката попадение и на Роберто Фирмино не беше признато, защото нападателят на Ливърпул извърши нарушение срещу защитник на Венецуела преди да се разпише.

Запалянковците на "Арена Фонте Нова" в Салвадор освиркаха своите любимци след поредното колебливо представяне.

Венецуела, чието най-силно представяне на Копа Америка е четвърто място през 2011 година, има две точки на третата позиция във временното класиране.

В другата среща от група "А" Перу спечели с 3:1 срещу Боливия.

Марсело Морено от дузпа в 28-ата минута изведе биливийците напред на стадион "Маракана" в Рио де Жанейро, но Хосе Паоло Гереро изравни в последните секунди на първата част след асистенция на Кристиан Куева.

Джеферсон Фарфан отблизо с глава направи обрата пълен в 55-ата минута на срещата, а подаването беше на Гереро.

Дълбоко в добавеното време на срещата Едисон Флорес оформи успеха за "инките" с 3:1 след бърза контра.

След този успех Перу има 4 точки на втора позиция, докато Боливия няма актив на последното място в класирането.

В последните мачове от група "А" на 22 юни Бразилия играе с Перу, докато Венецуела се изправя срещу Боливия.