Новото попълнение на Сао Пауло Дани Алвеш вкара победния гол в дебютния си мач за клуба. Най-титулуваният играч в света прекара всичките 90 минути на терена при успеха над Сеара с 1:0. Срещата бе от 15-ия кръг на бразилския шампионат.

В 40-ата минута Алвеш вкара единственото попадение в мача, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле и с диагонален удар прати топката в мрежата. Целият отбор се втурна да го поздрави, включително и резервните.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/SQIUCad9phc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

36-годишният Дани Алвеш се премести в Сао Пауло от Пари Сен Жермен това лято. Припомняме, че през юли легендата спечели Копа Америка с Бразилия и се превърна в първия футболист с 40 трофея в кариерата си.

Той изпревари сънародника си Максуел, който до момента държеше постижението, но спря се пенсионира.