Борусия (Дортмунд) постигна драматична победа с 3:1 при визитата си на Кьолн в среща от втория кръг на Бундеслигата на Германия.

След този мач рурците са еднолични лидери в класирането с актив от 6 точки, но и с мач повече, докато "козлите" заемат незавидното 12-о място в класирането.

Срещата като цяло започна доста добре за домакините и резултатът от това не закъсня, тъй като в 29-ата минута Дракслер даде аванс на "козлите. След центриране от корнер кълбото бе насочено към далечната греда и излизаше в аут, но там бе той, за да я довкара с глава.

В 70-ата минута Санчо върна надеждите на гостите, след като след хубав удар от дистанция не даде шанс на противниковия страж да реагира.

В 85-ата минута и пълният обрат стана факт след попадение на Хакими.

Той успя да оползотвори страхотно центриране с глава и бе безпощаден на "втория етаж", за да направи обрата факт.

В 94-ата минута и Алкасер се разписа след хубав пас на Санчо, който го изведе пред опразнената врата. Така оформи крайния резултат.

Кьолн - Борусия (Дортмунд) 1:3
1:0 Дракслер 29