Капитанът на Армения Хенрих Мхитарян вкара два гола и изработи още два за победата над Босна и Херцеговина с 4:2 в квалификационен мач за Евро 2020.

С победата арменците изпревариха Босна ва класирането на група J, като заемат трето място с 9 точки, докато босненците остават четвърти със 7.

Двама футболисти на Рома дадоха начало на головото шоу в Ереван. Новото попълнение на "вълците" Хенрих Мхитарян откри резултата още в 3-а минута, а звездата на гостите Един Джеко изравни в 13-а.

Отново Мхитарян бе точен за 2:1 в 66-а минута, а четири по-късно Амер Гояк възстанови равенството.

Мхитарян бе в основата на третия гол за своя отбор, като с перфектно центриране намери Ованес Амбарцумян, който вкара за 3:2 в 77-а минута.

В добавеното време Мхитарян центрира и Степан Лончар засече топката в собствената мрежа за крайното 4:2.