Страсбург се измъкна от зоната на изпадащите след победа с 1:0 над Монпелие в мач от осмия кръг на френската Лига 1.

Единственият гол в мача падна в 25-ата минута, когато Людовик Ажорке засече с глава центриране на Александър Джику от левия фланг.

Точно преди почивката гостите от Монпелие пропуснаха най-добрия си шанс за изравняване, който бе от дузпа. Петър Скулетич се нагърби с изпълнението и, но ударът на сърбина бе париран от направилия отличен мач Матц Селс. Белгиецът дори бе аплодиран от публиката на стадиона в края на двубия.

През второто полувреме Монпелие натискаше, но можеше да допусне и по-тежко поражение, ако не бе отмененият гол на Лебо Матиба в 88-мата минута.

С победата Страсбург събра 9 точки и заема 13-о място в подреждането, докато Монпелие е 10-и с 11 пункта.