Реал Сосиедад се изкачи на четвърто място в шампионата на Испания, след като победи с 4:3 като гост Осасуна в среща от 18-ия кръг от Примера дивисион.

Мартин Йодегор изведе Микел Оярсабал, който даде аванс за баските след четвърт час игра в Памплона. В 18-ата минута Порту се пребори с отбраната на домакините и вкара втория гол за Сосиедад.

Десет минути след това Йодегор реализира красиво попадение от пряк свободен удар, но Аридане върна един гол в добавеното време на първата част.

Луис Авила направи резултата 2:3 само три минути след почивката, но в 70-ата минута Факундо Ронкалия беше отстранен от игра с червен картон и остави Осасуна с човек по-малко на терена.

Александър Исак покачи на 2:4 в 79-ата минута и отново Авила оформи крайното 3:4 в 84-ата минута с удар с глава. Реал Сосиедад има 31 точки на четвърта позиция, докато Осасуна е на 11-та позиция в класирането с 23 точки.

По-късно днес Реал Мадрид е домакин на Атлетик Билбао в друг двубой от кръга.