Боксьор беше избран за най-добър млад спортист на България за 2014 г. 18-годишният Благой Найденов стана четвъртият победител в анкетата на сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg.

Софиянецът спечели златните медали от световното първенство за младежи в София и младежките олимпийски игри в Нанджин.

Втори остана баскетболистът Александър Везенков - най-добър реализатор на европейското първенство за младежи.

Тройката беше допълнена от щангиста Божидар Анреев, който стана олимпийски шампион за младежи в категория до 69 килограма в Нанджин.

Треньор на годината стана селекционерът на юношеския национален отбор до 19 години по футбол Александър Димитров, момичетата от ансамбъла по художествена гимнастика са отбор на годината.